آموزش و نصب ردیاب
راهنمای محصول ردیاب سمیا

الف ) راهنمای نمادها و استفاده از امکانات محصول
 1. رنگ آبی مسیر نشان دهنده مسیرهای پیموده شده می باشد و دایره های زرد رنگ نشان دهنده نقاط توقف می باشد. همچنین محدوده رنگ بنفش محدوده جغرافیایی تعریف شده می باشد.
 2. رنگ قرمز مسیرهای تردد نشان دهنده سرعت بالاتر از حد مجاز تعریف شده توسط کاربر می باشد.
 3. حداکثر بازه زمانی در رصد زماندار 5 ساعت می باشد.
 4. در صفحه امنیت شما می توانید برای هر دستگاه محدوده جغرافیایی تعریف نمایید و یا آلارم ها را فعال و یا غیر فعال نمایید.
 5. می توانید از منوی سمت راست گزینه لیست دستگاه ها را انتخاب نموده و وارد صفحه تنظیمات دستگاه شوید و در آنجا میزان مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر بر ساعت، سرعت مجاز خودرو و تصویر جهت نمایش دستگاه بر روی نقشه را تغییر و یا اصلاح نمایید و یا می توانید در این بخش دستگاه خود را حذف نمایید. همچنین می توانید در صفحه لیست دستگاه ها گزینه امنیت را انتخاب نموده و در صفحه امنیت خودروی خود را در صورت روشن بودن خاموش نمایید.
 
ب ) نحوه نصب محصول
 
 1. 1.تعیین محل مناسب برای نصب ردیاب خودرو
اولین گام برای نصب ردیاب خودرو تعیین محل مناسب در داخل یا خارج از خودرو برای نصب است. به خاطر داشته باشید که باید مکانی را انتخاب کنید که پنهان و مخفیانه و در عین حال کاربردی نیز باشد. منظور از کاربردی بودن این است که در آن محل آنتن‌دهی به‌خوبی صورت بگیرد و هنگام نصب یا شارژ باتری امکان برقراری اتصالات و دسترسی‌های لازم نیز وجود داشته باشد. چند مکان مناسب برای نصب ردیاب خودرو عبارتند از:
 • صندوق عقب
 • بین رادیاتور و جلوپنجره
 • زیر صندلی‌ها
 • داخل داشبورد
 • پشت پانل قسمت داخلی درب   
در صورتی می‌توان ردیاب خودرو را در خارج از کابین و در قسمت خارجی خودرو نصب کرد که از نوع ضدآب باشد.​

        2. آماده کردن دستگاه ردیاب و اتصال دستگاه ردیاب به سیستم برق خودرو

ابتدا سیم کارت را در محل خود قرار دهید. سپس سوکت اصلی سیم‌های اتصال را به دستگاه وصل کنید (بهتر است قبل از اتصال فیش با زدن دکمه on و روشن کردن دستگاه از درست کار کردن باتری مطمئن شوید). برای اتصال ردیاب خودرو به سیم‌کشی برق خودرو باید مراحل زیر طی شود:
 • اتصال سیم قرمز به مثبت باتری خودرو
 • اتصال سیم مشکی به منفی باتری خودرو
 • اتصال سیم های زرد به خروجی رله قطع کن برق پمپ بنزین
 • اتصال سیم آبی (بسته به نوع خودرو) به شاسی لادری
 • اتصال سیم سفید به ACC خودرو
 
        3.نصب نرم افزار ردیابی

پس از نصب ردیاب خودرو، برای تکمیل راه‌اندازی آن، باید نرم افزار ردیابی وسایل نقلیه را نیز نصب و راه اندازی کنید. در گام نخست عدد 1 را به همراه کد ملی خود به شماره 09364343230  SMS بفرمایید. بلافاصه برای شما لینک دانلود اپلیکیشن از طریق SMS ارسال می گردد و سپس شما با دانلود و نصب اپلیکیشن می توانید از خدمات نرم افزاری آن استفاده نمایید. بعد از نصب ابتدا وارد اپلیکیشن شده و ثبت نام اولیه را انجام دهید. بعد ثبت نام وارد محیط اپلیکیشن شده و از نوار منوی سمت راست گزینه افزودن دستگاه جدید را انتخاب نمایید. سپس شماره دستگاه، رمز فعال سازی دستگاه و نام دستگاه را وارد می نمایید و در انتها گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب نمایید.

        4. ضمانت نامه محصول

بعد از اینکه دستگاه روشن و یا فعال می گردد ضمانت نامه رسمی دستگاه به مدت 18 ماه آغاز می گردد و شما مشتری گرامی می توانید در صورت بروز مشکل برای دستگاه به بخش پشتیبانی اپلیکیشن مراجعه نموده و مشکل خود را در آنجا منعکس بفرمایید و سپس کارشناسان بخش پشتیبانی ما با شما تماس و جهت حل مشکل اقدام می نمایند. لازم به ذکر است در صورت باز شدن قاب دستگاه به هر دلیلی دستگاه شما از گارانتی خارج می گردد.