سمیا
مدیریت کارکنان سمیا

دستگاه حضور و غیاب سمیا در واقع یک IOT Device است و مبتنی بر پروتکل NB-IOT ، فناوری NFC و فناوری WIFI طراحی شده است که در ادارات، کارخانجات، شرکت‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی نصب می‌گردد و واسط الکترونیکی انتقال داده بین تلفن‌های هوشمند و شبکه LTE-FD در پلت فرم مدیریت هوشمند کسب و کار سمیا می‌باشد. همچنین قابلیت ارائه خدماتی از قبیل دستگاه حضور و غیاب، تلفن سانترال، اتصال به آیفون منازل و ادارات، اتصال به سایر دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر فناوری WIFI، اتصال به سنسورهای نصب شده در داخل شرکت‌ها، ارتباط و کنترل سیستم‌های روشنایی، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های گرمایشی و تهویه، جمع آوری داده‌ها از سایر دستگاه‌های الکترونیکی، جمع آوری و تجمیع داده از کنتورهای هوشمند برق، آب و گاز به منظور ارسال داده به مراکز مربوطه و ... را نیز دارد.

  • جزئیات

در حال حاضر در مرحله ابتدائی تیم فنی و تحقیقاتی سمیا موفق شده است دستگاه Z/1 مدل اول خود را طراحی و پیاده سازی نماید و این مدل قابلیت‌هایی مانند: قرائت کنتورهای هوشمند آب، گاز، برق و ارسال داده آن‌ها به سازمان‌های مربوطه، اتصال به سنسورهای نصب شده در داخل محیط‌های شرکت‌ها، کنترل و جمع‌آوری داده‌های سایر دستگاه‌های الکترونیکی که فناوری WIFI را حمایت می‌کنند، کنترل تردد کارکنان شرکت در سایر بخش‌ها و طبقات، ارائه خدمات حضور و غیاب کارکنان و ... را در بستر اینترنت اشیا ارائه می دهد.

امکانات و ویژگی های دستگاه Z-1 :

- طراحی زیبا و شیک

- مصرف پایین انرژی

- استفاده از باتری در صورت قطع برق

- دارای صفحه نمایش بزرگ به منظور نمایش پیغام‌های دریافتی

- نصب آسان و سریع

- امکان تجمیع و ارسال داده‌های کنتورهای هوشمند به مراکز مرتبط

- امکان اتصال، جمع آوری داده و کنترل سایر دستگاه‌های الکترونیکی که از پروتکل ارتباطی WIFI بهره‌مند هستند.

- حضور و غیاب کارکنان شرکت به صورت آنلاین

- قرائت کارت شناسایی افراد با استفاده از فناوری NFC

لازم به ذکر است که دستگاه های حضور و غیاب سمیا به صورت لحظه ای اطلاعات کاربران را به نرم افزار های حضور و غیاب ارسال می نمایند و مدیران می توانند در هر لحظه از وضعیت کارمندانشان مطلع شوند. همچنین در حوزه فناوری اینترنت اشیا گروه سمیا با شرکت ایرانسل همکاری های مشترکی را به منظور توسعه بیشتر این فناوری در سطح کشور آغاز نموده است. به زودی قراردادی رسمی در این رابطه منعقد خواهد شد.